Express Kargo perakende sektöründeki müşterilerin operasyon süreçlerini incelediğinden müşterilere özel çözümler üretmektedir. Express Kargo hizmet sağladığı 15 şehirde bulunan AVM’lerin operasyonel kabiliyetlerine göre ilgili noktanın fiziki yapısını dikkate alarak özel dağıtım ve toplama organizasyonları gerçekleştirmektedir.

Express Kargo 38 yıllık sektör tecrübesiyle Perakende müşterilerinin önceliklerini bilerek sektöre özel dinamik çözümler üretmektedir. Hizmet verdiği noktalarda müşterilerinin AVM, Cadde Mağazaları ve bayilerine kendi dağıtım ekip ve ekipmanlarıyla hizmet vermektedir.

Express Kargo, AVM ve Perakende sektör işletmelerine kararlaştırılan saat dilimlerinde geniş araç filosu ve deneyimli ve uzman ekibiyle hızlı, güvenli ve kaliteli kargo hizmeti sunmaktadır.

Express Kargo, yoğun sezon geçişlerinde hizmet verdiği noktalarda konumladığı Transfer Merkezlerinde ve Şubelerinde depolama hizmeti vererek müşterilerine hız ve rekabet avantajı sağlamaktadır.

Sektörün dinamiği olan tersine lojistik, İade, Çapraz Sevkiyat gibi hizmet modelleri Express Kargo tarafından kesintisiz olarak sağlanmaktadır.

Express Kargo Hadımköy Deposunda Depo ve Envanter Yönetimini yaptığı Perakende ve Zincir Market sektöründeki müşterilerinin Mağaza ve Bayilerine kendi operasyon ağı üzerinden dağıtım yapabilmektedir.

Dağıtım modelleri Parsiyel, Şehir İçi Dedike Dağıtım, E-Ticaret ve FTL başlıklarında toplanabilir.